University Of Ibadan Produces Rice, 10kg Costs N4k, 25kg Costs N9,500 (Pics)

Filed in Nigeria Universities Updates | By NGSchoolz Staff | Last Modified:

 University Of Ibadan, UI Produces Rice, 10kg Costs N4k, 25kg Costs N9,500 (See Pictures). Faculty of Agriculture,University of Ibadan has ventured into rice production.A 10kg bag of the rice costs N4000 while a 25kg bag costs N9,500.

University Of Ibadan, UI Unibadan Admission

 

We Believe This Article Was Helpful, Don’t Hesitate To Share This Information With Your Friends On Facebook, Twitter, Whatsapp and Google plus.
Copyright Warning: Contents on this website may not be republished, reproduced, redistributed either in whole or in part without due permission or acknowledgement. All contents are protected by DMCA.
The content on this site is posted with good intentions. If you own this content & believe your copyright was violated or infringed, make sure you contact us via This Means to file a complaint & actions will be taken immediately.

Kindly Enter Your Email Below To Get Free And Fresh Content Delivered Automatically Each Time We Publish. We Respect Your Privacy. You're Safe! No Spam Either!

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *